Kieszonkowiec angielski "Bitter sweet"


Kieszonkowiec angielski "Bitter sweet" to po prostu gra karciana do nauki angielskich przymiotników.
Jak to w "Kieszonkowcach" mamy do wyboru 4 gry proponowane przez jej autorów:
  1. Memory (czyli spokojna wersja dla tych, którzy poznają kilkadziesiąt podstawowych przymiotników angielskich)
  2. Klapek  - dla bardziej doświadczonych graczy, którzy już zaczynają dobrze orientować się w temacie - na trzy-cztery gracze odsłaniają karty i szukają par - kto pierwszy znajdzie parę, ten klapie w stół. Czyli - kto pierwszy ten lepszy! 
  3. Karuzela - już spokojniejsza gra w szukanie par przeciwstawnych przymiotników. Gracze próbują uzbierać co najmniej 2 pary w swojej talii kart, co rundę przekazują jedną kartę przeciwnikowi i otrzymują od innego gracza jedną kartę, w ten sposób karty się mieszają i można liczyć na uzbieranie pary.
  4. Szachraj - czyli pewna forma znanego "Piotrusia".

Na pierwszy rzut oka nie są to jakieś wybitnie ciekawe gry, ale po chwili okazuje się, ze wciągają. Są ładnie wykonane, a energiczne granie z rówieśnikami (i nie tylko!) przysparza wiele radości. Sami coś o tym wiemy. A przypadkiem, całkiem niepostrzeżenie gracze opanowują kilkadziesiąt przymiotników angielskich.

Gra dobra dla tych, co dopiero zaczynają naukę jak i dla tych, którzy chcą się rozerwać a przy okazji powtórzyć słówka w sposób niezwykle przyjemny.

A! Jeszcze jedno. Autorzy nie zapomnieli o mini słowniku. Dzięki temu w każdej chwili szybko możemy sprawdzić znaczenie każdego słowa. Więc nie ma strachu, gdy ktoś nie wszystkie słowa jeszcze zna!