Kieszonkowiec geograficzny "Gdzie Rzym a gdzie Krym"

Kieszonkowiec geograficzny "Gdzie Rzym a gdzie Krym", to kolejna propozycja edukacyjnej gry z serii "Kieszonkowce". Jak sama nazwa wskazuje (albo sugeruje) - tym razem gra wymaga parowania państw Europy i ich stolic. Gra edukacyjna bez dwóch zdań. Jak mało która zresztą ;)

Jeśli znasz stolice państw - to od razu możesz grać w energiczne wersje gry np. Klapek czy Karuzela. Jeśli już troszkę wiesz - spróbuj swoich sił w "Memory". No a w przypadku, gdy nie jesteś dobrze z tematem zaznajomiony z tematem - polecam wersję "Szachraj".
(Po szczegóły opisu poszczególnych gier zapraszam do recenzji innego Kieszonkowca - "Bitter Sweet")Karty wyraźnie podzielone są na te przedstawiające kraj:


 i te przedstawiające miasta:


 Obrazki nawiązują rzecz jasna do lokalnych symboli.

Bardzo ważne jest to, że można samodzielnie sprawdzić, czy dobrze dobrało się kraj i miasto - wystarczy przyjrzeć się załączonym fragmentom map oraz porównać kolory napisów:

I to chyba tyle o szczegółach gry. Porządnie wykonana, mała, poręczna, lekka.
Proste zasady gry pozwalają na szybkie granie a nie wielogodzinne rozważanie zasad.
Kilka powtórzeń i bez problemu w głowie tworzą się połączenia państwo-stolica.

Oczywiście nie jest to gra, w którą chciałabym grać bez przerwy. Ale polecam jako krótki przerywnik i jako zabawę dla niczego nieświadomych dzieci. Myślę, że może być z powodzeniem jedną z pozycji na półce szkoły nauczającej metodą Montessori.